• Akcia:
 • pri nákupe nad 80 € - prémiový šampón Martom ZDARMA
EUR
CZK

Institut Esthederm

Francúzsko

V Institut Esthederm veria, že každá pleť má predpoklady na to, aby bola krásna. Preto produkty Institut Esthederm prevychovávajú pleť k tomu, aby aktivovala svoje vlastné vnútorné zdroje a fungovala normálne.

KRÁSA JE ZDRAVIE, KTORÉ JE VIDIEŤ“

 • O značke
 • História
Filozofia  Institut Esthederm

Krásna zdravá pleť a pocit spokojnosti so sebou je tým, čo veľmi ovplyvňuje náš každodenný život a pocit spokojnosti a šťastia. Náš rýchly spôsob života plný povinností a tým aj stresu však našu pleť ovplyvňuje negatívne. Vonkajšie prostredie, znečistenie, stres, vnútorné faktory a náš spôsob života vytvárajú obmedzenia, ktoré spôsobujú, že naša pleť nefunguje správne.

Filozofia exkluzívnej francúzskej high-tech značky Institut Esthederm je inšpirovaná životom bunky. Od počiatku sa značka zameriavala na pokožku, jej procesy a interakciu s prostredím. Výsledkom tohto záujmu je účinná kozmetika, ktorá pokožku rešpektuje a pomáha naštartovať správne fungovanie kože. Chápe jej prirodzené mechanizmy a pomáha jej obnovovať sa pomocou látok jej vlastných. Úlohou INSTITUT ESTHEDERM je prevychovať pleť, čiže naštartovať správne fungovanie pleti z vnútra. Po 35 rokoch skúseností s prevýchovou pleti vieme, že pre naštartovanie prirodzených procesov v pleti je najúčinnejšia kombinácia domáceho ošetrenia a ošetrenia v kozmetickom salóne.

Patentovaná bunková voda Institut Esthederm je zložením podobná vode, ktorá sa v koži nachádza prirodzene. Práve bunková voda je hlavnou zložkou každého prípravku Institut Esthederm. Všetky kozmetické produkty aj ošetrenia sú vyvíjané výhradne s odborníkmi v oblasti starostlivosti o pleť a sú prispôsobené potrebám jednotlivých klientov. 

Doprajte svojej pleti zdravie, krásu a pocit pohody s exkluzívnou značkou francúzskej kozmetiky Institut Esthederm.

 

Institut Esthederm

Francúzsky biológ a farmaceut, špecialista na bunkovú biológiu, Jean-Noël Thorel je pôvodcom mnohých výskumov v bio-ekológii pokožky a zakladateľom značiek Institut Esthederm, Bioderma a Etat Pur. 

Od sedemdesiatych rokov si tento vedec, nadšený slnečným žiarením, predstavoval iný prístup k ochrane pred slnkom, na rozdiel od všeobecného presvedčenia založeného na škodlivosti slnka a potrebe absolútnej ochrany pred slnečným žiarením. Vychádzal z faktu, že „slnko je život“, vďaka slnečnému žiareniu a jeho optimálnej intenzite na zemi môžu žiť a prosperovať všetky živé organizmy, preto absolútna ochrana a tým nedostatok slnka nie je tým správnym prístupom. 

Podľa jednoduchej logiky, že najlepšou a zároveň prirodzenou ochranou pokožky pred slnečným (UV) žiarením je opálenie, vyvinul produkty, ktoré stimulujú pokožku k rýchlejšiemu a intenzívnejšiemu opáleniu a tým prirodzenej ochrane.

Jean-Noel Thorel pristupoval takto aj k vývoju ďalších produktov starostlivosti o pleť. 

Vychádzal z biologického poznania, že bunky našej pokožky majú všetky schopnosti a potrebné zdroje aby fungovali správne a naša pokožka bola zdravá a krásna. Vplyvom prostredia a nášho spôsobu života plného stresu naša pokožka tieto schopnosti stráca, „zabúda“ ich využívať a našou úlohou je jej to správnou starostlivosťou pripomenúť a znovu naučiť tieto zdroje využívať – PREVYCHOVAŤ JU.

Úlohou produktov Institut Esthederm je z biologického hľadiska optimalizovať metabolickú kapacitu kožných buniek a pomôcť udržať túto kapacitu v priebehu času.

 

„Ak pokožka trpí, namiesto nadmerného liečenia, je lepšie prevychovať ju."

                                                                                                                                                                                      J.N.Thorel

 

Som absolútne presvedčený, že starnutie kože nie je nevyhnutné a že prioritou akéhokoľvek výrobku starostlivosti o pleť by malo byť udržiavať zdravú pokožku:

 • krása je zdravie, ktoré môžete vidieť,
 • pocit pohody je zdravie, ktoré môžete cítiť.

Mojím najväčším želaním je navrhovanie produktov, ktoré sú skutočne užitočné, účinné a bezpečné a:

 • ktoré nepracujú proti veku, ale s vekom,
 • ktoré nepracujú proti slnku, ale so slnkom,
 • ktoré majú dlhodobé účinky.

Kozmetika je často považovaná iba za oblasť, ktorá produkuje krátkodobé alebo povrchné výsledky. Alebo je chápaná pod pojmom: farmaceutické prípravky určené na liečbu kožných problémov. Avšak ja vidím veci inak. Neustále pracujem na vytvorení novej triedy bio-ekologických výrobkov, ktoré sú biologicky aktívne, technologicky bezpečné a navrhnuté tak, aby všetky typy pleti lepšie odolávali životnému prostrediu a dopadom času. Cieľom Institut Esthederm je presvedčiť každého užívateľa o hodnote značky a demonštrovať výhody svojich produktov vďaka sieti vysoko kvalifikovaných odborníkov pre starostlivosť o pleť.

Jean-Noël Thorel 
zakladateľ INSTITUT ESTHEDERM 
farmaceut, biológ a bunkový expert

Produkty Institut Esthederm
tune Filter
Kategórie Reset
Použitie Reset
Vyhľadávanie Reset
Kolekcie Reset
Cena Reset
Pohlavie Reset
Potvrdiť Zatvoriť
Zrušiť filtre
 • Obľúbené
 • Cena
 • Názov

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.